Do práce na bicykli

Šport

28. 5. 2021 - 3. 6. 2021 9:00

Michalovčania, poďte do práce na bicykli!

Počas uplynulého roka mnohí z nás zistili, že ten bicykel, čo už dlhú dobu máme odložený v garáži, je vlastne super prostriedok. Časy lockdownu a karantény, zdá sa, pomaly končia, ale bicykel odkladať ešte nemusíte. Môžete ho využiť na cestu do práce. Od 1. júna totiž začína celoslovenská súťaž Do práce na bicykli.

Súťaž je určená tímom dvoch až štyroch zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré sa do súťaže zaregistrujú online na www.dopracenabicykli.eu/registracia-timu, a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 30. júna 2021 dochádzať do práce na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Podmienkou pre zapojenie sa súťažiacich v našom meste je registrácia samosprávy. Mesto Michalovce tak urobilo a z východného Slovenska sme boli zaregistrovaný ako prvý. Poďme zabojovať ďalej!

Zapojiť sa môžu aj zamestnanci, ktorí pracujú z domu, na tzv. home office, aj tí, ktorí dochádzajú do práce verejnou dopravou alebo pešo. Zistia, koľko CO2 svojím ekologickým spôsobom dopravy do práce v porovnaní s cestou autom ušetrili.

Hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do súťaže by mal byť dobrý pocit z toho, že robím niečo pre svoje zdravie, svoje mesto a životné prostredie. Kampaň Do práce na bicykli je však aj súťaž, a preto sú v hre hodnotné ceny ako elektrický bicykel e-Paris, tri skladacie bicykle Hyperion a jeden mestský bicykel Liberty-via a tri samosprávy, v ktorých sa zapojí do kampane viac ako 100 účastníkov, môžu získať  unikátne cyklostojiská.jpg.