Sviatok Zeme v našich materských školách
15. 5. 2023

9 Deň Zeme v našich materských školách Vysádzanie stromčekov MŠ Okružná.jpg

Deň Zeme sa každoročne koná 22. apríla. Sviatok Zeme si pripomenuli aj detičky v michalovských materských školách, a to rôznymi aktivitami.

V Materskej škole na Masarykovej ulici si pozvali pani včelárku, ktorá deťom porozprávala o živote včielok a aké sú pre človeka a celé ľudstvo na zemi užitočné. Prekvapením pre deti bol sklenený úľ, v ktorom mohli pozorovať  včeliu mamu – kráľovnú, včelieho otca – trúda a včelie deti – robotnice. Dozvedeli sa aj mnohé iné zaujímavosti, ktoré deti obohatili o vedomosti a zážitky.

Na školskom dvore Materskej školy, J. Švermu 8, privítala deti na Deň Zeme pani Jar a oboznámila ich s plnením úloh. Pomohli krtkovi Rudkovi vyčistiť záhradku od odpadkov a kaprovi Samkovi vyčistili podberákmi rybník. S múdrou sovou Rozárkou spoločne riešili hádanky. Zvieratkám, ktoré začarovala čarodejka Dorka, pomohli nájsť správne časti tela. No a Červenej Čiapočke pomohli nazbierať dubáky pre starú mamu. Pani Jar s nadšením pozorovala spoluprácu deti a nežným úsmevom im poďakovala za pomoc. Veselá hudba podfarbovala priebeh aktivít a štebotavé deti sa so svojimi učiteľkami postupne presúvali od jedného stanovišťa k druhému. Toto krásne slnečné dopoludnie zavŕšili zasadením mladých briez, o ktoré sa budú s láskou starať, aby skrášľovali životné prostredie a v budúcnosti boli oázou pokoja pre človeka a živočíchov.

V Materskej škole, Okružná 19, sa Zemi venujú neustále, a preto sa na Deň Zeme mohli tešiť z výsledkov svojej práce – zo zelených sadeničiek, ktorých semienka zasiali a vypestovali deti, z rozkvitnutých ovocných stromov posadených detskými rúčkami a pestrofarebného kvetinového záhona v školskej záhrade. Oslavovali, súťažili a učili sa, ako zmeniť svoje postoje a správanie, a tým zmierniť negatívny dopad ľudského pôsobenia na planétu.
 

red