Michalovskí juniori s dvoma výhrami
9. 12. 2022

DSC_0253.JPG

Vo víkendovom zápase proti Svitu si juniori Michaloviec pripísali prvú výhru v skupine GOLD. Zápase síce nezačali s najlepšou energiou, ale postupne sa zlepšovali. Domáci výborne bránili, najväčším problémom bolo premieňanie pokusov zo stredných vzdialeností a trojok. Vôbec sa im nedarilo premieňať trojky aj keď mali dostatok priestoru a času. Polčas ešte vyhrali hostia. Najväčšie problémy im robili hosťujúci Čmiľ a Kester. Postupne, ale Orli zlepšili prechod do protiútokov a spadli aj nejaké trojky. Druhý polčas bol vyrovnaný s tým že mierny náskok si držali Michalovčania. V polovici poslednej štvrtiny bol stav vyrovnaný. Domáci si opäť vytvorili šesťbodový náskok. Svit kontroloval trojkou dve minúty pre koncom. Orli odpovedali rýchlym protiútokom za dva body.  Následne hostia korigovali dvoma šestkami. Šesť sekúnd do konca Michalovčania stratili na svoj polovici  loptu a hráč Svitu bol faulovaný pri streľbe za tri body so záverečným klaksónom. Našťastie premenil len jednu z troch trestných hodov. Vo výbornom zápase nakoniec domáci zaslúžene vyhrali. Víťazstvo je o to cennejšie že aj v zostave bez M.Demka, S.Serenčka, D.Bujdoša a M.Hajduka dokázali pri úzkej rotácii vyhrať.

V nedeľu sa v Michalovciach predstavila Prievidza. Obdobne ako Svit aj Prievidza má extraligu mužov. Favoritom boli hostia nakoľko ich hráči majú viac skúseností z celoslovenských súťaží v mladších kategóriách. Trénerom hostí je Maroš Helmecy, divákom  známy ešte zo svojho hráčskeho pôsobenia v Rožňave v časoch, keď sa v Michalovciach hrávala 1.ligy mužov.

Orli začali výborne, keď rýchlo viedli a výborne sa im darila streľba. Prvú štvrtinu vyhrali jednoznačne 21:4..Domáci výborne bránili, náš súper mal problém sa presadiť. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala a hostia častejšie skórovali. Michalovčania ale nepoľavili a v útoku sa im podarilo za polčas dať 50 bodov. Polčas skončil o 50:27 pre domácich. V tretej štvrtine pokračoval zo strany Orlov bojovný výkon, peknými akciami a presnou streľbou dominovali. V štvrtej štvrtine ešte mierne zvýšili náskok a s prehľadom zvíťazili. Zápas skončili s vysokou úspešnosťou trojok, keď premenili až 12 pokusov. Všetci chlapci si zaslúžia pochvalu, keď počas víkendu odohrali výborné duely. Poďakovanie patrí aj hráčom ktorí nehrali, ale podporili svojich spoluhráčov aj z lavičky. Diváci ktorí si cez víkend našli cestu do haly na zápasy určite neľutovali.

1.BK MICHALOVCE – Iskra Svit 68:66 (30:33)

P.Moravec 4, A.Bujdoš 23, Tertinský 7, M.Jasovský 20, T.Pončák 12, (Ragan 2, M.Uhľár, M.Štefan S.Serenčko, P.Kuliňák, M.Marcin)

1.BK MICHALOVCE – MBA Prievidza 82:50 (50:27)

P.Moravec 11, A.Bujdoš 28, Tertinský 11, M.Jasovský 28, T.Pončák, (Ragan 4, M.Uhľár, M.Štefan S.Serenčko, P.Kuliňák, M.Marcin)

Najbližšie sa juniori predstavia 17.decembra v derby stretnutí v Košiciach proti Diawinu. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaží môžete sledovať aj na stránke Výsledky súťaží - Disk Google.