Kadeti U17 opäť na víťaznej vlne
24. 1. 2023

Kadeti_U17 (1).JPG

V stredu 18.1. sa dohrával zápas DL Kadeti Silver Východ Michalovce – Spišská Nová Ves. Zápas sa v pôvodnom termíne decembri neuskutočnil pre snehovú kalamitu na Spiši. Domáci odohrali veľmi ťažký zápas s jedným najkvalitnejších tímov v našej skupine. Prvá štvrtina bola zo strany Orlov slabá v obrane, keď dostali až 24 bodov. Tiež aj útok bol chaotický. Problémom Michalovčanov bola slabá streľba počas celého zápasu. V druhom polčase zlepšili domáci  obranu. Tým sa otvoril priestor pre rýchly protiútok, ktorý bol rozhodujúci pre obrat a výhru. Tiež zlepšená koncentrácia viedla k otočeniu skóre, keď Orli takmer celý zápas prehrávali. Následne počas posledného víkendu cestovali kadeti U17 na ihriská súperov. Odohrali dueli v Banskej Bystrici a Handlovej a pokračovali vo víťaznom ťažení. Aktuálne im patrí v priebežnej tabuľke prvé miesto, keď zaznamenali osem výhier a jednu prehru. Vonku odohrali dva výborné zápasy proti nepríjemným súperom. Všetci hráči mali výborní prístup a snažili sa podať čo najlepší výkon. Konečný výsledok v oboch zápasoch skončil vyšším rozdielom, ale v každom okamihu sa mohol zápas otočiť. Vďaka dobrej obrane však k tomu neprišlo a hostia si výhry ustrážili. Šancu dostali všetci hráči.

1.BK Michalovce - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 70:62 (32:43)

ŠKP Banská Bystrica - 1.BK Michalovce 44:67 (19:40)

ŠBK Handlová - 1.BK Michalovce 61:78 (26:45)

Najbližšie sa Michalovčania U17 predstavia doma v sobotu 4.2.2023 o 17:00 proti Victorii Žilina. Ďalšie informácie a fotky nájdete www.1bkmi.sk.