Nikto

Film

27. 6. 2021 20:00 - 1. 7. 2021

 

<

 

27.06. nedeľa 20.00
30.06. streda 20.00
 
 
 
Réžia: Ilja Najšuller
 

Držiteľ ceny Emmy Bob Odenkirk (Volajte Saulovi) hrá Hutcha Mansella - "Nikoho" vo filme Nikto. Jeho hrdinom je najobyčajnejší chlap stredného veku, ktorý od života dostáva ranu za ranou, ale nikdy sa neodhodlá vrátiť mu aspoň jednu späť.

Keď sa jednej noci vlámu do jeho domu dvaja zlodeji, Hutch sa rozhodne, že sa im nepostaví na odpor, aby minimalizoval nebezpečenstvo pre členov svojej rodiny. Tá ale jeho rozhodnutie neschvaľuje. Pubertálne syn ho má za zbabelca a manželka ním očividne tiež pohŕda.

V dôsledku tohto incident však v Hutchovi vybuchne všetok dlho ukrývaný hnev a zlosť. Hutch sa vydá na cestu bojovníka, na ktorej sa bude brodiť potokmi krvi. Prevažne cudzej. Hutch má za sebou veľmi temnú minulosť a pre záchranu rodiny neváha využiť všetky brutalitu ktorej sa v mladosti naučil. Tí, ktorí stretnutie s ním prežijú, už budú do smrti vedieť, že nemajú nikoho podceňovať.

Film Nobody režíroval Ilya Naishuler, ktorý v kinách zabodoval s originálnym akčným thrillerom Hardcore Henry. Scenár napísal Derek Kolstad, ktorý je kľúčovou súčasťou kreatívneho tímu filmu John Wick.

 

Rok výroby: 2021

Dátum lokálnej premiéry: 24. jún 2021

Krajina pôvodu:

USA