Kultúrna udalosť roka v Michalovciach

Divadlo

28. 8. 2021 7:00 - 28. 8. 2021 19:00

New York, Tokio, Londýn, Madrid, Helsinky, Quebec, ale aj mnoho ďalších svetových metropol na troch kontinentoch sveta malo doteraz možnosť obdivovať diela Jána Ďurovčíka v podaní Slovenského divadla tanca – profesionálneho telesa spájajúceho moderný balet s tanečným divadlom. Teleso reprezentovalo našu krajinu na tých najprestížnejších divadelných scénach vo viac než 20 krajinách sveta. Každoročne je tento baletno-divadelný súbor pozývaný zahrať svoje predstavenia pred divákmi nielen v krajinách EÚ, ale aj v Ázii či Severnej Amerike.

Pre slovenských divákov pripravilo Slovenské divadlo tanca predstavenie Rómeo + Júlia, ktoré sa v mestách na strednom a západnom Slovensku vypredalo ešte pred začiatkom pandémie.

V auguste prichádzajú na Zemplín splatiť dlh sebe aj diváckej obci s týmto predstavením v termínoch: 25.8. Snina, 26.8. Trebišov, 27.8. Vranov n. Topľou, 28.8. Michalovce.

Sme hrdí na to, že po mnohých rokoch odohrá Janko Ďurovčík predstavenie práve u nás, vo svojich rodných Michalovciach. 
Predstavenie sa uskutoční aj vďaka primátorovi mesta Viliamovi Zahorčákovi, ktorý láskavo prevzal nad celým predstavením svoju záštitu.

A čo povedať o samotnom predstavení stvárňujúcom notoricky známy príbeh milencov zo 16. storočia? Možno práve teraz viac ako inokedy je dobré sadnúť si do hľadiska a opäť si pripomenúť, že nezáleží na tom či som koaličník alebo opozičník, či som vaxer alebo antivaxer, z rodu Montekovcov alebo z rodu Capuletovcov, pretože naše rozdielnosti sú malicherné ak vieme, že vysoko nad nimi je jediná tvorivá sila schopná spájať ľudí. Láska.

A práve toto posolstvo okrem drámy, napätia, ale aj humoru prináša predstavenie Rómeo + Júlia Jána Ďurovčíka, ktorého mimochodom po mnohých rokoch v tomto predstavení opäť na pódiu uvidíte.

Príďte svojou účasťou podporiť nášho slávneho rodáka a umelecký kolektív Slovenského divadla tanca. Odmenou Vám nebude len nevšedný umelecký zážitok umocnený filmovými dokrútkami s tými najznámejšími osobnosťami Slovenska, ale aj silný pocit spolupatričnosti vďaka vzájomnej interakcii publika s účinkujúcimi. Spolupatričnosti, vďaka ktorej sa nám vždy darí ustáť krízy všetkého druhu a najnovšie aj tú pandemickú.
       

-vlas-

 


GPS: N 48.7571543567554 / E 21.918021504504395