Czech Innovation Expo

Výstava

30. 8. 2021 - 31. 8. 2021

Chcete sa dozvedieť, čo priniesli svetu Česi vo sfére vedy? Pomocou virtuálnej reality,  a  moderných technológií si pripomeniete 100 rokov českej histórie v oblasti vedy a výskumu alebo celosvetovo známe značky, ktoré vznikli v medzivojnovom období, ako napr. Škoda, Jawa, Tatra, Koh-i-noor alebo Baťa. Pozriete si  vynálezy Otto Wichterleho, Františka Křižíka a ďalších slávnych Čechov, ale zoznámite sa aj s novou generáciou vedcov a inovátorov.

Jedinečnosť Czech Innovation Expa (CIE) spočíva v prepojení interaktívneho audiovizuálneho umenia, dizajnu a najmodernejších technológií na báze virtuálnej reality.

Návštevníci vstupujú do zdanlivo prázdneho priestoru s abstraktnými symbolmi na stenách. Do svojich prístrojov si najprv stiahnu aplikáciu CIE AR pre iOS alebo Android, a potom už len môžu objavovať bohatstvo príbehov a informácií o vedeckom vynáleze či inovácii. Keď je prístroj namierený na konkrétne symbol na stene, na displeji sa potom automaticky začína odvíjať celý príbeh konkrétneho vynálezu.

Ak nemáte smartfón, požičiate si náš tablet s už nainštalovanou aplikáciou.

CIE už bolo prezentované v mnohých krajinách po celom svete - v slávnom tokijskom múzeu Miraikan, ale aj v ďalších popredných inštitúciách pre vedu a inovácie, napríklad v Šanghaji, Pekingu, Berlíne, Mníchove, Ríme, Prahe a Aténach.

Czech Innovation Expo si môžu pozrieť návštevníci knižnice na inernetovom oddelení do 31. 8. 2021.


GPS: N 48.75320746443401 / E 21.911286477668007