Žiaci GPH Michalovce víťazom krajského kola v basketbale
12. 12. 2022

DSC_0579.JPG

Vo štvrtok 8.12.2012 sa v Michalovciach uskutočnilo krajské finále stredných škôl v basketbale chlapcov. Finálového turnaja sa zúčastnilo osem škôl. Domáce družstvo Gymnázium Pavla Horova Michalovce obhajovalo prvenstvo z minulého roka. V školskom roku 2021/22 príjemne prekvapili a skončili druhý na školských majstrovstvá SR v basketbale stredných škôl v Piešťanoch.

Postup na kraj si tento rok gymnazisti zabezpečili výhrou v okresnom kole kde vo finále zdolali Strednú zdravotnícku školu Michalovce. V tomto školskom roku 2022/23 sa krajské finále hralo systémom dvoch skupín. Celkovým víťazom a postup na Majstrovstvá Slovenska si vybojovali zaslúžene opäť domáci basketbalisti. Po troch výhrach v skupine si v semifinále poradili s Gymnáziom Park Mládeže Košice a vo finále zdolali družstvo Gymnázium Šrobárova Košice. Finálový duel bol náročný a hostia viedli celý prvý polčas. Domácim sa nedarila streľba a hostia predviedli bojovný výkon. Bodový rozdiel v prospech Michalovčanov a prevahu preklopili na svoju stranu až v druhom polčase. Ten sa už niesol v prevahe domácich. Pred zaplneným hľadiskom porazili žiaci GPH svojho súpera. Nechýbali pekné akcie, trojbodová streľba aj smeč do koša. Konečný stav finále 48:30 po polčase 18:20 priniesol napínavé vyvrcholenie turnaja. Najlepším strelcom finále bol so štrnástimi bodmi Adam Bujdoš. Reprezentovali : A.Bujdoš, G.Čopák, M.Demko, M.Jasovský, R.Kokoš, M.Marcin, P.Moravec, T.Pončák, S.Serenčko, Š.Spodniak, M.Sokirka, J.Šarik.

V zápase o tretie miesto porazili žiaci z Gymnázia Poštová Košice družstvo Gymnázia Park Mládeže Košice 39:34. Aj tento zápas mal vyrovnaný priebeh počas celého duelu. Podujatie prinieslo slušnú basketbalovú úroveň a bezproblémovú organizáciu podujatia. Fotogalériu z podujatia nájdete aj na stránke www.1bkmi.sk .

Semifinále :
Gymnázium Pavla Horova Michalovce - Gymnázium Park mládeže Košice  46 : 23 (27:11)
Gymnázium Poštová Košice - Gymnázium Šrobárová Košice    27 : 40 (13:21)
Zápas o tretie miesto : Gymnázium Park mládeže Košice - Gymnázium Poštová KE 34 : 39 (17:20)
Finále : Gymnázium Pavla Horova Michalovce - Gymnázium Šrobárová Košice 48 : 30 (18:20)