Veľkokapacitné očkovacie centrum v Michalovciach
3. 5. 2021

Košický samosprávny kraj otvoril v sobotu 24. apríla druhé krajské veľkokapacitné očkovacie centrum, a to v priestoroch športovej haly Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach. Vďaka novému očkovaciemu centru sa zvýši dostupnosť vakcín pre obyvateľov Zemplína. Po Košiciach je toto druhé veľkokapacitné očkovacie centrum v kraji, ďalšie sa pripravuje v Spišskej Novej Vsi.

Aktuálne sa očkuje vakcínou od AstraZenecy. V prevádzke je osem registračných a päť očkovacích kójí, denná kapacita je 1 500 očkovaní. Vchod do očkovacieho centra je z Masarykovej ulice, vychádza sa opačným východom, na ulicu P. O. Hviezdoslava. Chod očkovacieho centra zabezpečuje približne 20 zdravotníkov a dobrovoľníkov a je v prevádzke od 9.00 hod. do 16.00 hod. Zaočkovať sa môžu prísť tí, ktorým bol pridelený termín v potvrdzujúcej SMS správe. Nie je potrebné prísť s veľkým časovým predstihom. Po očkovaní je potrebné prevziať si lekársku správu, ktorá je nevyhnutná aj ako potvrdenie pre zaočkovanie druhou dávkou vakcíny.

Kraj chce v tomto očkovacom centre očkovať aspoň jeden deň v týždni. Každý, kto má záujem o vakcínu, sa môže registrovať prostredníctvom čakárne Národného centra zdravotníckych informácií na korona.gov.sk. Podľa aktuálnej národnej očkovacej stratégie sa môžu na očkovanie registrovať ľudia nad 40 rokov a osoby zo špeciálnych skupín obyvateľov ako zdravotníci, policajti, ľudia pracujúci v zariadeniach sociálnych služieb či osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.

Anna Terezková