V odvete podobne ako doma
5. 3. 2020

V ďalšom kole  Karpatskej ligy juniorov zavítali chlapci 1.BK D Michalovce na pôdu GSM Prešov. Zápas sa hral na ihrisku  družstva Gymnázia, Konštantínova 2 Prešov, ktoré je tiež zapojené do ligy.

Michalovčania hrali v prvej štvrtine oveľa zodpovednejšie a dokázali túto štvrtinu dotiahnuť do vyrovnaného stavu. Domáci nemali takú úspešnú trojkovú streľbu ako v prvom zápase, o čo sa pričinili tvrdšie koše v telocvični, na ktoré si obidve družstvá nedokázali zvyknúť do konca zápasu. V druhej štvrtine sa domáce družstvo  vzchopilo, jeho hráči začali lepšie brániť, nedovolili Michalovčanom dávať ľahké koše, takže druhú štvrtinu vyhrali domáci jasne o 12 bodov a polčas  viedli 32:20. Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci, pretože tretia aj štvrtá štvrtina boli úplne vyrovnané. V poslednej štvrtine však družstvá potvrdili, že im tieto koše naozaj nesedia, pretože nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie príležitosti spod koša a výsledkom bolo, že obidve družstvá v tejto časti hry dali iba po 4 body. Zápas skončil výsledkom GSM Prešov – 1.BK D Michalovce  46:32.