Turistický rok 2022
4. 4. 2023
Turisti Prvého michalovského KST sa minulého roku zúčastnili na 45 akciách. Počas zimnej sezóny sme navštívili Slovenský raj, rokliny Kláštorná a Piecky. V prvej bolo veľa snehu a ľadovej výzdoby. Týždeň na to topiaci sneh a tečúca voda prispeli k mohutnosti vodopádov. S hukotom sa valili roklinou. Miestami bolo aj ťažké prechádzať potokom. Vo Vysokých Tatrách sme vystúpili na Zbojnícku chatu a Zamkovského chatu. Pri poslednej akcii, pri výstupe na chatu pri Zelenom plese, nás sprevádzalo nádherné počasie, vŕzgajúci sneh pod nohami. Vo vzduchu už bolo cítiť prichádzajúcu jar. Užili sme si pekné dni v prírode.
Miroslav Kuba

