Pocitová mapa obyvateľov 2021
18. 6. 2021

Bezpečnosť obyvateľov je jednou z najdôležitejších priorít mesta. Všetci jeho obyvatelia či návštevníci by sa mali cítiť komfortne v každom kúte mesta.
 
Mesto Michalovce je zapojené do európskeho projektu URBACT, ktorý hľadá spôsoby, ako zlepšiť kvalitu života svojich obyvateľov zavedením inovatívnych prístupov k bezpečnosti a ochrane v mestskom prostredí. V rámci tohto projektu Mesto Michalovce dnes pridalo do svojho mapového klienta

https://michalovce.web-gis.sk  novú funkciu – Pocitová mapa obyvateľov 2021.

 
Tá umožňuje označiť na mape lokality a identifikovať problém. Zaujímajú nás vaše názory na najmenej bezpečné lokality, ale aj na miesta, ktoré navštevujete radi a opakovane. Ide vlastne o prieskum, ktorý sa zameriava na bezpečnosť verejných priestranstiev, dizajn a návrh riešení týchto priestranstiev. Spoločne chceme vytvoriť krajšie a bezpečnejšie mesto, ktoré bude slúžiť svojim občanom.
 
Oslovujeme všetkých vás – obyvateľov a návštevníkov nášho mesta s prosbou o zapojenie sa do prieskumu prostredníctvom označenia lokality na mape a identifikácie problémov. Presný postup ako miesta označiť, nájdete na webovej stránke https://michalovce.web-gis.sk, uisťujeme však, že to nie je nič zložité.