Pocitová mapa k bezpečnosti mesta
1. 6. 2021

Vyjadrite sa k verejným priestorom v Michalovciach

 

Bezpečnosť obyvateľov je jednou z najdôležitejších priorít mesta a všetci jeho obyvatelia či návštevníci by sa mali cítiť komfortne v každom kúte mesta.

Mesto Michalovce je zapojené do európskeho projektu URBACT, ktorý hľadá spôsoby ako zlepšiť kvalitu života svojich obyvateľov, zavedením inovatívnych prístupov k bezpečnosti a ochrane v mestskom prostredí. V tomto prieskume sa zameriavame na bezpečnosť verejných priestranstiev, dizajn a návrh riešení týchto priestranstiev.

Dovoľujeme si osloviť práve vás – obyvateľov a návštevníkov nášho mesta s prosbou o zapojenie sa do prieskumu zameraného na bezpečné verejné priestranstvá prostredníctvom označenia lokality na mape a identifikácie problémov. Zaujímajú nás vaše názory na najmenej bezpečné lokality, ale aj miesta, ktoré radi opakovane navštevujete, aby sme tak mohli spoločne vytvoriť krajšie a bezpečnejšie mesto, ktoré bude slúžiť jeho občanom.

 

Ako postupovať?

  1. Zvoľte si v Geografickom informačnom systéme na stránke https://michalovce.web-gis.sk  v Mapových vrstvách  podkladovú mapu napr. ortofotomapu a jej priblíženie  na Vami vybrané miesto, lokalitu.
  2. Kliknite na tlačidlo  a následne kliknite na Vami vybrané miesto na mape.
  3. Otvorí sa Vám formulár pre popis a návrh Vášho riešenia. Vyplnený formulár odošlite. Ak vyplníte mailový, alebo telefonický kontakt, budeme môcť sa s Vami skontaktovať pre ďalšie podrobnosti.

 

V prípade ďalších podnetov alebo postrehov nás môžete kontaktovať na adrese urbact@msumi.sk.

Ďakujeme.

 

Tento projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja