Pacientka hodnotí
27. 7. 2020

Michalovská nemocnica ma sms správou vyzvala, aby som zhodnotila svoju hospitalizácii na urologickom oddelení. Vzhľadom na to, že spôsoby tejto modernej formy komunikácie neovládam, ale som stálou čitateľkou novín Michalovčan, vyjadrím sa touto cestou.

Na urologické oddelenie som bola prijatá v júni. So zdravotníckou starostlivosťou som bola nadmieru spokojná. Lekári, sestry aj asistentky svoje povolanie vykonávali na vysokej profesionálnej úrovni. Absolvovala som rôzne vyšetrenia. V každom prípade bola zo strany zdravotníckeho personálu ochota veci mi zrozumiteľne vysvetliť, poukázať na všetky plusy i mínusy zákrokov a rešpektovali môj názor. Keďže som čiastočne imobilná, zdravotníci mi všemožne vychádzali v ústrety. Po zazvonení sestrička alebo asistentka do pol minúty boli pri mne, v prípade, že som sa dlhšie neozývala, často sa chodili spytovať, či niečo nepotrebujem, tak vo dne, ako aj v noci.

Komfort na izbách bol perfektný, hygiena izby vždy výborná. Strava bola bohatá a pestrá. Stravné dávky boli ako pre drevorubačov. Samozrejme, ako všade, aj tam sa našlo zopár nespokojencov, ja však neviem pochopiť, prečo. Takáto starostlivosť nie je ani na západe. Pracovala som 15 rokov v Rakúsku ako opatrovateľka a často som so svojimi zverencami absolvovala rôzne vyšetrenia a pobyty v nemocniciach a ústavoch. Zdravotnícky personál tam vykonával svoju prácu ako roboty, so strohým výrazom v tvári. Na otázky príbuzných a pacientov odpovedali skúpo, bez citu. Strava v ich nemocniciach tiež nebola nič svetoborné. Výhoda bola iba v odmeňovaní za ich prácu.

Touto cestou ďakujem celému zdravotníckemu personálu na urologickom oddelení za ich srdečný prístup k pacientom a obetavú prácu, ktorú vykonávajú profesionálne a s citom k spokojnosti pacientov.

Zuzana Adamová