Ochranné štíty v autobusoch pre vodičov
16. 5. 2020

Ochranu cestujúcich i vodičov a minimalizáciu šírenia koronavírusu prinesú ochranné štíty vodičov v autobusoch ARRIVA Michalovce. Ich nákup a distribúciu schválil objednávateľ prímestskej autobusovej dopravy – Košický samosprávny kraj. Ochranné štíty budú mať vodiči k dispozícii od mája.

V rámci spoločností ARRIVA na Slovensku pristúpila aj spoločnosť ARRIVA Michalovce k tomuto bezpečnostnému opatreniu: „Teší nás, že vedenie kraja podporilo zvýšenie bezpečnosti a tiež schválilo zabezpečenie ochranných štítov pre vodičov. Veľké poďakovanie patrí našim kolegom – vodičom autobusov, ako aj všetkým zamestnancom, ktorí aj v týchto dňoch zabezpečujú chod verejnej autobusovej dopravy. Podobne ako ďalšie povolania, aj oni sú v permanentnej službe verejnosti,“ uviedol Gejza Sačko, generálny riaditeľ ARRIVA Michalovce.

Arriva prijala aj opatrenia na zlepšenie dostupnosti informácií pre cestujúcich, nakoľko v dôsledku rôznych opatrení dochádza k viacerým zmenám v cestovných poriadkoch a prevádzkových hodinách zákazníckych centier. Pre cestujúcich je na webových stránkach spoločnosti vytvorená špeciálna sekcia LIVE,  kde sú informácie o aktuálnych opatreniach a zmenách. Cestujúci majú možnosť aktuálne informácie dostávať online do svojich emailových schránok. Stačí, ak sa  prihlásia na odber noviniek na internetovej stránke spoločnosti.

Petra Helecz