OCEŇOVANIE ŠPORTOVCOV
21. 2. 2020

Najúspešnejší športovci a športové kolektívy za rok 2019

Každodenná snaha a tréning sa odzrkadlia na úspechu. Michalovskí športovci sú toho dôkazom. Minulý rok sa mesto Michalovce hrdilo titulom Európske mesto športu. Aj vďaka všetkým športovcom, ktorí pôsobia vo viac ako 60 kluboch v našom meste, sme tento titul niesli hrdo a dôstojne.

Výnimočný rok je už za nami a nastal čas pozastaviť sa a obzrieť sa za ním. Urobili sme tak 19. februára v Mestskom kultúrnom stredisku v Michalovciach na tradičnom podujatí, na ktorom primátor Viliam Zahorčák slávnostne ocenil najúspešnejších športovcov a športové kolektívy v Michalovciach za rok 2019. Symbolicky sme tak uzatvorili rok Európskeho mesta športu a zároveň si pripomenuli množstvo podujatí, ktoré sa v našom meste uskutočnili. Ocenenie si z rúk primátora na tomto podujatí prevzalo 32 jednotlivcov a 12 kolektívov v kategórii žiakov, dorastu a dospelých. Zastúpenie medzi nimi mali rôzne športové kluby.

V kategórii žiakov si ocenenie prevzali Milan Balog, ktorý sa venuje atletike v ŠK Comenium pri IV. ZŠ, Christián Denhardt, karatista z klubu mladých Godžu-ryu karate, Matúš Jasovský, ktorý hrá basketbal v 1.BK Michalovce, plavkyňa Marína Marcinová z PK Orca Michalovce, hokejistka Laura Medviďová z HK Mládež Michalovce, judista Tomáš Popjak z ŠK Zemplín Judo Michalovce, Emma Sabadošová, ktorá sa venuje kickboxu v Kickbox klube Michalovce, Nela Šimková, hádzanárka z Iuventy Michalovce a futbalista Zoran Záhradník z MFK Zemplín Michalovce.

V kategórii žiackych kolektívov primátor odovzdal päť cien. Prevzali si ich starší mini žiaci 1. BK Michalovce, staršia prípravka Eastern Wings Michalovce, mladšie žiačky „A“ Iuventa Michalovce, starší žiaci U15 MFK Zemplín Michalovce a družstvo starších žiakov ŠK Zemplín Judo Michalovce.

Po žiakoch si ceny prevzali jednotlivci v kategórii dorast. Dominik Borov z HK Mládež Michalovce, Samuel Brnčál z 1. BK Michalovce, Peter Ciganoc z Florbalového klubu Michalovce, Juraj Eľko, ktorý sa venuje streľbe zo vzduchovej pištole v ŠSK Mládež Michalovce, Filip Hamadej z ŠK Zemplín Judo Michalovce, Dominik Chrapek, ktorý sa venuje zmiešaným bojovým umeniam v MMA Michalovce, Katarína Kočerhová z atletického klubu ŠK Comenium pri IV. ZŠ, Jakub Kozák z PK Orca Michalovce, Martina Pustá z Iuventy Michalovce, nádejná stolnotenisová hráčka Jana Terezková z ŠKST Michalovce a Matej Trusa z MFK Zemplín Michalovce.

Ocenenie v kategórii dorast si prevzali tri kolektívy, staršie dorastenky HK Iuventa Michalovce, dorastenky ŠKST Michalovce a dorastenci ŠK Zemplín Judo Michalovce.

V kategórii dospelých si cenu prevzalo 12 jednotlivcov a 4 kolektívy. Cyklista Stanislav Béreš z KC Michalovce, futbalista José Carrillo Mancilla z MFK Zemplín Michalovce, Michal Červeňák, ktorý sa venuje atletike v AC Michalovce, Marianna Hajduková z ŠK Zemplín silový trojboj Michalovce, Vladimír Hamadej z Klubu vojakov v zálohe Michalovce, ktorý sa venuje strelectvu, členka KST Turista Michalovce Oľga Hasáková, hokejista Jakub Linet z HK Dukla Ingema Michalovce, šachista zo ŠaK Zemplín Michalovce Štefan Mazúr, Dáša Šinkarová, stolnotenisová hráčka z ŠKST Michalovce, Martina Varadyová z ŠK Zemplín Judo Michalovce a hádzanárka Iuventy Michalovce Patrícia Wollingerová.

Ocenenie získal aj hendikepovaný športovec Roman Macko, ktorý sa venuje silovému trojboju v ŠK Zemplín silový trojboj Michalovce. Za svoje športové výkony v uplynulom roku si ocenenie v kategórii dospelých prevzali štyri kolektívy, muži z HK Dukla Ingema Michalovce, ženy HK Iuventa Michalovce, muži MFK Zemplín Michalovce a ženy ŠK Zemplín Judo Michalovce.
Veríme, že všetkých potešil aj špeciálny hosť na tomto podujatí, olympijská víťazka Anastasiya Kuzminová, ktorá sa po skončení programu venovala svojim fanúšikom v rámci autogramiády.

Adela Kalaninová