1. Kolo   /   Nedeľa  - 20.11.2022

Vera nábytok – Mičigen Team  6:7 (2:5)
Góly: Plutko 2, Köver, Škodi, Janočko, Gutič – Kostič 4, Elizeuš 2, Lorinc
Rozh.: Škodi
V prvom dueli nového ročníka, začali lepšie hostia. Prvý polčas držali taktovku hry vo svojich rukách a to sa odzrkadlilo na polčasovom skóre. Po zmene strán ožili aj domáci a pomalým doťahovaním sa znepríjemňovali súperovi život. Prispel k tomu aj ich brankár, keď sa po jeho presnom zásahu priblížili súperovi na rozdiel jedného gólu. To im však bolo málo platné. Mičigen Team nakopokon drámu nepripustil a bral prvé body.

PRO-MOBIL Michalovce – Legia L.A. 7:6 (2:2)
Góly: Černák 2, Prosba, Goroľ, Bandeľa, Kanči, Pačuta – Gaľa 2, P.Sabovčík 2, Šimko, Jacko
ŽK: Muszka, Kanči (obaja PRO-MOBIL Michalovce)
Rozh.: Škodi / Demko

Rovnakým skóre sa skočil aj druhý zápas prvého kola, ibaže tentoraz lepšie pre domácich. PRO-MOBIL, ako postupujúci z predchádzajúceho ročníka, nastúpil proti Legii bez rešpektu a ujal sa v úvodnej desaťminútovke vedenia. Ale hostia už v prvom polčase dali najavo, že nebudú ľahkou korisťou.
V napínavom priebehu však napokon početnejší domáci dokázali využiť svoj potenciál naplno, (7 gólov 6 strelcov) a zaslúžene vyhrali.

V.R. (Remeťane) – KaeMko 8:12 (2:7)
Góly: V.Praščák 4, Sirák 3, Vojček – Varga 5, Kaňuch 3, Slávik 3, Sarik
ŽK: M.Praščák (V.R. (Remeťane))

Vo svižnom zápase bohatom na góly boli hostia, (oproti ostatnému ročníku v omladenej a prekopanej zostave), pre domácich viac ako nepríjemným súperom. V zápase vynikali svojou rýchlosťou, čo dokázali siedmimi gólmi do polčasového hvizdu. Domáci sa po obrátke presnými zásahmi Praščáka a Siráka ešte nebezpečne dotiahli na KaeMko, ale päťgólový Varga a spol. boli zásadne proti a nedovolili domácim súboj zdramatizovať.

Legendy – OŠK Senné 9:3 (5:0)
Góly: Kurták 4, Porvaz, Rebič, Grajcár, Danko, Ďuďa – Marjov 2, Baňas
ŽK: Rebič, Grajcár, Danko (Legendy), Horňák (OŠK Senné)

V poslednom zápase prvého kola si zmerali sily doslova a do písmena legendy. V ňom Legendy ako tím, zdolali legendy v počte víťazných ročníkov tejto súťaže, OŠK Senné, nečakane hladko 9:3. Herne bol prvý polčas celkom vyrovnaný, ibaže hosťom gólovo šťastena tak ako domácim nepriala. V druhom dejstve sa hostia presadili aj gólovo, ale keďže domáci v útoku taktiež nelenili, na konečnom výsledku sa to nijak nezmenilo.

Moment kola: Miroslav Gutič (Vera nábytok) – brankárske výlety si robil počas celého zápasu. Jeden mu však vyšiel geniálne, keď po peknom uvoľnení sa a následnej narážačke nedal svojmu náprotivku v bráne hostí žiadnu šancu.