Michalovskí juniori stále v hre o prvú štvorku
31. 1. 2023

U19 (1).JPG

Michalovskí juniori si stále držia šancu na prvú štvorku v najvyššej súťaži. Cez víkend odohrali dve veľmi dobré stretnutia, v ktorých najskôr tesne podľahli favorizovaným Leviciam 73:78, no následne si v nedeľu poradili s Nitrou 79:64 a v aktuálnej tabuľke figurujú na 5. mieste.

Zápas s Levicami začali Orli s rešpektom a favorizovaný súper rýchlo viedol 10:2. V nasledujúcich minútach sa však domáci dokázali skoncentrovať a ešte v prvej štvrtine vďaka dobrej obrane aj otočiť skóre. Aj v druhej desaťminútovke sa na palubovke odohrával vyrovnaný boj a skóre sa prelievalo zo strany na stranu. Domácim robila problémy zónová obrana súpera a najmä úspešnosť streľby spoza trojkového oblúka. Vyrovnaný duel videli diváci aj po prestávke, keď v 26. minúte viedli Michalovčania 50:48, no záver tretej štvrtiny im nevyšiel a Levice odskočili na rozdiel piatich bodov (53:58). Dramatický zápas dokázali domáci hráči ešte raz otočiť na svoju stranu a vďaka desaťbodovej šnúre viedli v 36. minúte 71:68. V samotnom závere však mali lepšie nervy aj mušku hosťujúci hráči. Michalovčania odohrali proti kvalitnému súperovi veľmi dobrý zápas a dá sa povedať, že o lepší výsledok ich pripravilo najmä slabšia streľba, keď trafili iba 11 z 52 trojkových pokusov.

Nedeľňajší duel s Nitrou priniesol menšiu drámu. Už do prvej štvrtiny vstúpili domáci hráči lepšie a variabilnou hrou v útoku si dokázali vybudovať pomerne rýchlo desaťbodový náskok (16:6), ktorý mohli v druhej časti hry aj navýšiť, no namiesto toho začali robiť zbytočné chyby. Agilní hráči spod Zobora to využili a aj vďaka piatim úspešným trojkám v tejto časti hry sa dotiahli ešte pred prestávkou na rozdiel jedného koša (40:38). Po zmene strán naviazali Michalovčania na výkon z prvej štvrtiny a opäť svojmu súperovi rýchlo bodovo odskočili (50:40). Tentoraz však udržali koncentráciu a výbornou obranou nútili súpera k chybám, čo znamenalo neustále zvyšovanie bodového rozdielu. V 34. minúte už Orli viedli 69:50 a záver zápasu už pohodlne priviedli do úspešného konca. Michalovčania tak oplatili súperovi sedembodovú prehru z novembra uplynulého roka.

1.BK MICHALOVCE – ŠBK Junior Levice 73:78 (21:20, 17:20, 15:18, 20:20)
A.Bujdoš 18, M.Demko 16, M.Jasovský 15, T.Pončák 12, Tertinský 6 (S.Serenčko 4, P.Moravec  1, T. Ragan, M.Uhľár, M.Štefan D.Bujdoš)

1.BK MICHALOVCE – BKM SPU Nitra 79:64 (24:13, 14:23, 22:11, 19:17)
M.Demko 22, M.Jasovský 18, A.Bujdoš 16, D.Tertinský 11, T.Pončák 0 (P.Moravec  6, S.Serenčko 6, T. Ragan, M.Uhľár, M.Štefan D.Bujdoš)

Už tento týždeň čakajú našich juniorov dve dohrávky, keď sa v stredu 1. februára predstavia na palubovke Diawinu Košice a následne v piatok 3. februára od 17.30 nastúpia v telocvični Gymnázia Pavla Horova proti tímu BK Lokomotíva Sereď. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaží môžete sledovať aj na stránke slovakbasket.sk - Juniori U19 .