Michalovské HTO sa presťahovalo
21. 7. 2021

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce aktuálne prebieha rekonštrukcia hematologicko-transfúziologického oddelenia. Ambulancie boli natrvalo presunuté do zrekonštruovaných priestorov tretieho poschodia ambulantného pavilónu A.

Dočasne v týchto priestoroch prebieha aj odber krvi. Prosíme preto našich darcov o trpezlivosť. Rekonštrukcia by mala trvať cca do konca prázdnin, následne sa bude darovanie krvi opäť konať v pôvodných, no zrekonštruovaných priestoroch.

V mesiaci jún darovalo v michalovskej nemocnici krv 239 darcov, čo je približne 108 litrov tejto život zachraňujúcej tekutiny. V letných mesiacoch je však nedostatok krvi citeľný a aj preto veľmi radi uvítame v nemocnici našich stálych darcov, ale aj nových prvodarcov.

Náš najvernejší darca má za sebou už takmer 160 odberov krvi! Krv môže dospelý muž darovať každé tri mesiace a dospelá žena každé štyri. Začať môžete najskôr v 18-tich rokoch, čiže za ideálnych podmienok sa darca na takéto číslo dostane približne za 40 rokov, venuje takmer 72 litrov svojej krvi a v prvom rade zachráni veľké množstvo životov.