Michalovce v roku 2023 v číslach a faktoch
11. 1. 2024

Na začiatku roka sa ešte na malú chvíľu obzrieme za starým rokom, aby sme vám priniesli aktuálne čísla z evidencie obyvateľov v našom meste a taktiež z matriky.

K 1. januáru 2024 bolo v Michalovciach evidovaných 35 426 obyvateľov, z toho 16 944 mužov a 18 482 žien. V uplynulom roku sa v našom meste narodilo 1 023 detí, z toho bolo 288 Michalovčanov, 139 chlapcov a 149 dievčat.

Podľa informácií z matriky dievčatám dávali rodičia najčastejšie mená Sofia, Emma, Ema, Mia, Nina, Anna, Viktória, Zoja, Eliška, Sára, Stela, Bianka, Rebeka, Barbora, Olívia, Mária, Zoe, Vivien, Hana, Tamara, Simona, Lujza, Ela, Ella, Laura, Amélia. Najpoužívanejšie chlapčenské mená boli v uplynulom roku Samuel, Jakub, Adam, Leo, Theo, Teo, Šimon, Hugo, Tadeáš, Matej, Martin, Max, Maximilián, Matej, Alex, Tobias, Matias, Ján, Oliver, Timon. Aj v roku 2023 pokračoval rastúci trend tradičných slovenských mien. Opäť sa mnoho rodičov rozhodlo dať svojim deťom mená ako napr. Mária, Anna, Hana, Adam, Martin či Matej. Zaznamenali sme aj netradičné mená, pre dievčatá Alaya, Elif, Zselyke, Davina, Aylián, Adriama, Stacy, Shania, Nihan, Molly, Kinga a Chanel a chlapčenské Neimar, Ezechiel, Noemin, Selim, Silvio, Ozan, Rayen, Serkan, Fabricio, Jonas a Áron.

Netradičné meno dostala aj prvá Michalovčanka narodená v novom roku. Elianka sa na svet vypýtala 3. januára ráno. Prvú Michalovčanku prišiel privítať primátor Miroslav Dufinec, ktorý odovzdal mamičke finančný dar a poprial rodinke hlavne veľa zdravia.

V roku 2024 sa na matrike v Michalovciach zosobášilo celkovo 201 párov. Cirkevných sobášov bolo 98 a civilných 103. Evidujeme tiež 12 sobášov s cudzincom. K rozvodu pristúpilo 62 manželstiev. Celkový počet úmrtí bol 754, z toho 345 Michalovčanov, 168 mužov a 177 žien.


Kontakt pre médiá: Mgr. Mária Stričková, maria.strickova@msumi.sk
Mgr. Marcela Andréová, marcela.andreova@msumi.sk