Michal Stričík vybojoval zlato a striebro
19. 5. 2023

V dňoch 5. až 7. mája 2023 sa v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny v Sarajeve uskutočnil Európsky pohár kickboxu za účasti viac ako 730 športovcov z 15 krajín a 99 klubov Európskeho kontinentu.

V tejto pestrej konkurencii sa nestratil ani michalovský kickboxér Michal Stričík zo Športového klubu všestranných aktivít, ktorý v rámci prípravy na Svetové a Európske súťaže je v súčasnosti na hosťovaní v Športovom klube PANTER Prešov. Michal na Balkáne, proti balkánskym športovcom v pohode zabojoval, zabodoval a vybojoval zlato a striebro.

Pod vedením reprezentačného trénera Jozefa Kolozsyho uspel v štvrťfinále v disciplíne kicklight – 84 kg seniorov v zápase nad domácim športovcom DUMAN MUHAMMED SAMIL z klubu K.B.S. TITANIUM-USORA, ktorý mál evidentnú výškovú prevahu, čo mu však technicky nepomohlo a konečný výsledok bol jednoznačne 3:0 v prospech Michal.

V semifinále disciplíny kicklight – 84 kg seniorov po vynikajúcom zápase uspel nad Macedónskym pretekárom TRAJKOVSKI KRSTE z reprezentačného výberu Severného Macedónska a postúpil do finále kde si poradil  s chorvátskym  reprezentantom ZELIĆ IVAN z klubu PELESTRA a vybojoval prvú zlatú medailu zo súťaže na horúcej balkánskej pôde.

Po vybojovanom zlate čakalo Michala Stričíka ešte finále v disciplíne kicklight – 89 kg seniorov kde mal nastúpiť proti ďalšiemu reprezentantovi MITRESKI ANTONIO z výberu Severného Macedónska, ale po troch ťažkých zápasoch z taktických dôvodov (orientácia na ľahšiu váhovú kategóriu v ďalšej časti sezóny) na tento zápas nenastúpil aby neriskoval zranenie a tak sa v konečnom hodnotení musel uspokojiť iba so „striebornou medailou“ z tejto disciplíny.

Turnaj splnil očakávanie a bol dobrou previerkou pred ďalšími domácimi a medzinárodnými turnajmi v tejto sezóne, kde už v júny Michala Stričíka čakajú  Majstrovstva Slovenskej republiky v Banskej Bystrici a svetový pohár v Budapešti (HUNGARIAN KICKBOXING  WAKO World Cup 2023), kde jemu, ako aj slovenským reprezentantom držíme palce.