Mestám a obciam ZHASÍNA NÁDEJ
30. 1. 2023

Mnohé samosprávy na protest vypnú verejné osvetlenie. Zapojí sa aj mesto Michalovce.

Stane sa tak 30. januára. V našom meste bude verejné osvetlenie vypnuté na Námestí osloboditeľov a Námestí slobody od 19.00  do 19.30 hod.

Táto aktivita je vyjadrením nespokojnosti s tým, že vláda nerieši otázky a požiadavky miest a obcí, ktoré denne bojujú s finančnými problémami vyplývajúcimi z enormného zdražovania.

Dohodli sa na tom zástupcovia Komory miest Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). Podpredseda ZMOS Jozef Božik sa k tejto situácii vyjadril: „Ide nám o spoločný cieľ, aby sme upozornili kompetentných, vládu SR, že je potrebné konečne začať riešiť problémy samospráv. Tie sa stretávajú s tým, že im táto vláda zobrala 600 miliónov eur, ale navyše po všetkých prísľuboch o kompenzáciách dosahov obrovského zvýšenia cien elektrickej energie a plynu sa zatiaľ nič nedeje".

Primátor mesta Michalovce Miroslav Dufinec vyjadril podporu tejto aktivite, pretože tak ako mnohí starostovia a primátori, aj on je toho názoru, že ak, žiaľ, nestačia výzvy a upozornenia na bezvýchodiskovú situáciu, je treba na ňu upozorniť aj inou formou.
 

Vypnutie_verejneho_osvetlenia