Medzinárodný letný tábor v Jaroslawi
6. 8. 2019

DSC03697.JPG

Desať dievčat z nášho mesta, ktoré počas uplynulého školského roka dosiahli v rôznych súťažiach viaceré ocenenia, získalo ako odmenu aj účasť v medzinárodnom tábore v Jaroslawi. Krásne poľské mesto s bohatou históriou a povesťou, ktorá sa viaže s Veľkou Moravou, sa stalo na jeden týždeň domovom pre žiakov z partnerských miest Michalovce, Budapešť a Jaroslaw.

Na každý deň bola pripravená pestrá činnosť. Deti spoznávali navzájom národné zvyky, tradície, kultúru a jazyk. Každá skupina predstavila jeden deň svoje mesto a krajinu, z ktorej pochádza. Jazyková bariéra im vôbec nerobila ťažkosti. Deti ocenili celodenné výlety do okolia, no najviac kúpanie sa v bazéne v meste Jaroslaw. Navštívili aj Krakov – mesto „živých kameňov“, pokladnicu pamiatok, stredisko vedy, kultúry a umenia. Veľmi sa páčil zámok Lancute, jedna z najkrajších rezidencií v Poľsku. Má zaujímavú históriu, starožitné interiéry plné farieb, prekrásne záhrady a výnimočnú kolekciu kočov. Fascinujúca bola aj plavba loďou po Soline, najväčšom umelom jazere v Poľsku. Radosť z kúpania síce prekazila nečakaná búrka, ale chuť jeho vody sme nakoniec spoznali na premoknutých tričkách.

Nezabudnuteľné chvíle strávené v tábore zanechali u mladých tínedžerov hlboké dojmy. Fotografie im budú pripomínať nadviazané priateľstvá a príjemne strávený čas prázdnin.

Ľudmila Bertičová