Letný tábor Krymkáčik
27. 7. 2020

Je tu leto a s ním aj čas detských táborov. Začiatok letných prázdnin strávilo 47 detí v letnom detskom mestskom tábore Krymkáčik, ktorý zorganizovala Základná škola na Krymskej ulici v Michalovciach.

Týždeň plný zážitkov, hier a zábavy začali deti zoznamovacími hrami a vytvorením táborovej vlajky. Na Ranči u Kosťa si vyskúšali jazdu na koni a spoznávali okolie pozdišovského rybníka. Dopravné zručnosti si otestovali na dopravnom ihrisku v Sobranciach.  V  bazénoch Penziónu Juliana na Zemplínskej šírave si vychutnali čaro letného šantenia vo vode. Deti milujú zvieracích kamarátov a tak medzi nás zavítal aj psík z OZ Zlatý pes. Návšteva hasičskej stanice v Michalovciach nebola len poučná, zaujímavá, ale vďaka vode aj osviežujúca. Historické atrakcie čakali na deti po výstupe na Viniansky hrad. Zaujímavé výlety dopĺňali športové a tvorivé aktivity v areáli školy.

Vedúce tábora ďakujú pracovníkom pozdišovského ranča, Penziónu Juliana, dopravnému ihrisku v Sobranciach a Hasičskému a záchranárskemu zboru v Michalovciach za ich prístup a ochotu sprostredkovať deťom nezabudnuteľné letné zážitky.

ZŠ, Krymská