Kniha pre každého
1. 4. 2021

Veľa sa rozpráva o tom, aké je dôležité čítať knihy. Vo svojom okolí určite poznáte knihomoľov ale aj takých, ktorí sa chvália, že oni za celý život neprečítali ani jednu knihu a ani im to nechýba. Najčastejšie knihu dostaneme ako vianočný darček, raz za čas si ju kúpime sami. Dôležitú rolu pri čítaní zohráva aj knižnica.  V našej mestskej knižnici, ako  často označujeme Zemplínsku knižnicu Gorazda Zvonického v Michalovciach, si môžeme knihy  vypožičať.

V posledných rokoch v ponuke knižnice nachádzame  množstvo nových atraktívnych kníh pre deti, mládež ale aj dospelých. Knižnica svoju ponuku obnovuje pomocou rôznych projektov a grantov.  Dôležitým donorom je Fond na podporu umenia.  V roku 2020/21  fond podporil projekt  Kniha pre každého, vďaka čomu sa do knižnice nakúpilo množstvo nových titulov  v hodnote  18 000 eur.

Je to veľké pozitívum pre našich čitateľov.  Vrelo odporúčame návštevu knižnice. V knihách nájdeme množstvo skvelých vecí, či už ide o oddych, zábavu alebo vzdelanie.  Žijeme dobu, ktorá nás obmedzuje v mnohých oblastiach, ale kniha  pre mnohých z nás ostáva spoľahlivým spoločníkom. 

KB