KÁDER PRE NASTÁVAJÚCU SEZÓNU SA ROZRASTÁ
11. 6. 2020

HK Dukla Ingema má podpísaných ďalších hráčov. Pokračuje s nami náš hráč Peter Galamboš. So skúseným stredným útočníkom sme predĺžili zmluvu aj pre ďalšiu sezónu. Ofenzívu vystuží aj Kanaďan Jordan Hickmott. Tridsaťročný útočník v lanskej sezóne obliekal dres Banskej Bystrice. Aktuálne tak máme podpísaných šiestich hráčov. Obrancov Jána Ťavodu a Vladimíra Mihálika a útočníkov Mareka Bartánusa, Tomáša Matouška a Petra Galamboša s Jordanom Hickmottom.

Jordan Hickmott sa narodil v kanadskom meste Mission. Postupne prešiel viacerými súťažami za morom. V troch zápasoch si zahral aj v AHL za Toronto Marlies. Známejší sa stal pôsobením v Európe. V sezóne 2016/2017 bol ťahúňom Banskej Bystrice za jej prvým titulom. Následne odišiel do Rakúska, kde pôsobil vo Villachu a Linzi. Na štyri zápasy odišiel aj do druhej nemeckej ligy. V lanskej sezóne bol opäť oporou „Baranov“. V 55 zápasoch zaknihoval 54 bodov, čo je priemer skoro jedného bodu na zápas.

Zaujímavým hráčom do našej mozaiky je aj Peter Galamboš. Skúsený center, ktorý onedlho oslávi 31 rokov, sa narodil v Martine, kde aj robil prvé hokejové kroky. Po pôsobení v Liberci sa opäť vrátil do materského klubu. V sezóne 2018/19 podpísal zmluvu Košiciam, v lanskej už obliekal náš dres. V 53 zápasoch zaznamenal 27 kanadských bodov.

HK Dukla