Cestovanie školákov lacnejšie s čipovou kartou ARRIVA Michalovce
6. 9. 2022

Michalovce, 2. septembra 2022 – Cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Michalovce je lacnejšie a bezpečnejšie nielen pre žiakov základných a stredných škôl, ale aj pre ich rodičov. Vďaka zľave na cestovnom ušetrí každý držiteľ čipovej karty až desiatky eur ročne. Navyše, žiaci s čipovou kartou nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

„Na začiatku nového školského roku by mali rodičia využiť príležitosť vybaviť pre svojich školákov aj pre seba čipovú kartu ARRIVA Michalovce, pretože vďaka nej ušetria niekoľko desiatok eur ročne. Čipová karta platí na linkách mestskej autobusovej dopravy v Trebišov, na našich prímestských autobusových linkách v regióne Michaloviec, Sobraniec a Kráľovského Chlmca a v rámci Slovenska aj v autobusoch všetkých dopravcov zapojených do systému Slovenského dopravného pasu,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Michalovce Gejza Sačko.

Kúpa cestovného lístka je s čipovou kartou veľmi jednoduchá – stačí priložiť k terminálu vodiča a počkať na pípnutie. Cestovanie je tak nielen výhodnejšie, ale šetrí čas a je bezpečnejšie, pretože nie je potrebné nosiť pri sebe hotovosť.
Po vyplnení žiadosti a jej predložení na zákazníckom centre v Michalovciach, Sobranciach, Trebišove, Kráľovskom Chlmci, Sečovciach alebo Veľkých Kapušanoch je čipová karta cestujúcemu vystavená na počkanie, najneskôr však do 3 dní od podania žiadosti. Žiadosť nájdu záujemcovia na webovej stránke spoločnosti a v každom zákazníckom centre ARRIVA Michalovce.

Zákaznícke centrá sú k dispozícii na nasledovných miestach:
Zákaznícke centrum/predajné miesto Otváracia doba

MICHALOVCE
AS Staničná 071 01 Michalovce 07:15 h. – 15:10 h.

TREBIŠOV
AS Šrobárova 1, 075 01 Trebišov Po – Pi: 06:00 h. – 14:00 h.

SOBRANCE
AS ul. Michalovská, 073 01 Sobrance Po – Pi: 07:30 h. – 10:00 h.
a 12:00 h. – 15:00 h.

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC
Pribenícka, 077 01 Kráľovský Chlmec Po – Pi: 07:30 h. – 15:00 h.

SEČOVCE
SNP, 945/28, 078 01 Sečovce Po – Pi: 07:00 h. – 12:00 h.
a 12:30 h. – 15:00 h

VEĽKÉ KAPUŠANY
Zoltána Fábryho 101/16, 079 01 Veľké Kapušany Po – Pi: 07:00 h. – 15:00 h.

Požiadať o vydanie čipovej karty je možné aj z pohodlia domova online cez e-shop na stránke https://www.ubian.sk/kupit-kartu. Cestujúci si svoju kartu vie zároveň online spravovať, doplniť kredit, kontrolovať zostatok, dopravné transakcie a informácie o účte.

Virtuálna dopravná karta
Spoločnosť ARRIVA Michalovce prináša cestujúcim aj možnosť aktivácie virtuálnej dopravnej karty v mobilnom telefóne. Ide o plnohodnotnú náhradu plastovej dopravnej čipovej karty, ktorá poskytuje rovnaké funkcie – je ňou možné zaplatiť cestovné, kúpiť si predplatný časový lístok alebo si dobiť kredit v e-shope,  prípadne v autobuse po priložení mobilu k čítačke kariet či v zákazníckom centre spoločnosti ARRIVA Michalovce.

Virtuálna dopravná karta je určená pre držiteľov smartfónov s operačným systémom Android vo verzii 5.1 a novšej, s podporou technológie NFC. K používaniu je potrebné mať stiahnuté aplikácie Ubian a Google Pay. Aktivovanú virtuálnu dopravnú čipovú kartu môžu používať držitelia čipovej karty vydanej spoločnosťou ARRIVA Michalovce.

Pri úhrade cestovného virtuálnou dopravnou kartou nemusí mať cestujúci pripojenie na internet, stačí zapnuté NFC. Použitie je jednoduché, po priložení mobilu k čítačke kariet približne o 2 sekundy zaznie zvukový signál ako pri platbe plastovou dopravnou kartou a palubný počítač vydá cestovný lístok.


ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Pôsobí v Bratislavskom, Košickom, Nitrianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2017 prevádzkuje spoločnosť službu zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. ARRIVA zamestnáva na Slovensku viac ako 2 500 zamestnancov a prevádzkuje viac ako 1 500 autobusov. Tvorí ju šesť dopravných spoločností, servisná spoločnosť a centrála.
ARRIVA je jedným z popredných poskytovateľov osobnej dopravy v Európe, zamestnáva vyše 40 000 ľudí a ročne prepravuje 1,2 miliardy cestujúcich v 13 európskych krajinách. Je súčasťou Deutsche Bahn (DB), jednej z vedúcich spoločností v oblasti osobnej a logistickej dopravy na svete a je zodpovedná za regionálne služby v oblasti osobnej dopravy DB mimo Nemecka. Prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

Kontakty pre médiá:
Andrej Tomašec       Peter Stach   
0948 876 084       0907 115 114   
arriva@arthurmedia.sk      press@arriva.sk