3 v 1 podľa Petra Horváta
22. 2. 2023

Mestské kultúrne stredisko v Michalovciach ponúkne milovníkom výtvarného umenia v priestoroch galérie samostatnú expozíciu Petra Horváta.

Výstavu bude možné vnímať v troch celkoch. Pôjde o obrazy, fotky a plastiky. Horvát žije a tvorí na Zemplíne. U verejnosti, ktorá inklinuje k výtvarnému umeniu, sa teší značnému záujmu práve pre svoju komunikatívnosť, priateľskosť, ktoré sú sprevádzané zmyslom pre humor. Vzťah k umeniu však berie vážne. Možno práve preto, že si váži ľudí, ktorých chce tvorbou osloviť a obohatiť. Fotografia je zachytením reality krás, ktoré pozornému oku ponúka okolitý svet. Len tak nám zostáva spomienka na krásu miest a oblastí, kam sa autor rád vracia. Obrazy autora sú odrazom jeho myšlienkových a emocionálnych pochodov. Svet, do ktorého je vložený a v ktorom napĺňa osobné poslanie, mu nie je ľahostajný. Ťahom štetca vyjadrí realitu i abstrakciu. Aj keď je to niekedy náročné, autorova zvolená farebnosť sa pre diváka stáva posolstvom nádeje. Posledná časť expozície sú drevené plastiky, ktoré „dala” Šírava. Horvát dá vyplavenému materiálu doslova umeleckú tvár. Týmto pomyselným dychom talentu budeme môcť vidieť rôzne predmety, ktoré sa v jeho rukách stanú posolstvom života.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 3. marca o 16.30 hod. a expozíxia bude verejnosti prístupná v pracovných dňoch do konca marca.

3v1 výstava