ZEMPLÍN POP
12.4.2019

Jubilejný desiaty ročník mal rekordné čísla účastníkov

O účasť v hudobnej súťaži ZEMPLÍN POP 2019 bol v tomto roku mimoriadne veľký záujem. V utorok 9. apríla sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Michalovciach súťažne predstavilo až 80 spevákov a 25 kapiel žánrovo zameraných na populárnu hudbu.
Hudobná súťaž vznikla pred desiatimi rokmi ako platforma pre spevákov a kapely populárnej hudby pôsobiacich v základných umeleckých školách (ZUŠ). Bola medzi prvými svojho druhu na Slovensku. Myšlienku jej založenia zhmotnili na pôde michalovskej ZUŠ pedagógovia   Atilla a Peter  Baloghovci. Na východnom Slovensku  je to momentálne najväčšia  súťaž svojho druhu.

Tohtoročná jubilejná súťažná prehliadka bola počtom prihlásených účastníkov rekordná. Organizačne ju má pod palcom Základná umelecká škola  v Michalovciach. Muzikanti a speváci na celý deň obsadili MsKS v Michalovciach.
O priazeň poroty a divákov sa okrem zo základných umeleckých škôl Košického a Prešovského kraja, uchádzali hudobné kapely z Novák, Prievidze, či Rajca. Účastníci zaspievali známe slovenské a zahraničné populárne piesne. Viaceré kapely sa predstavili aj autorskými skladbami.

Podľa organizátorov mala súťaž až 305 účastníkov, medzi ktorými boli aj pedagógovia pripravujúci žiakov na  vystúpenia. Ich výkony hodnotila odborná porota zložená z pedagógov konzervatórií. Tak ako vlani, aj v tomto roku v nej zasadol spevák Tomáš Buranovský. Podľa Atillu Balogha má súťaž pre žiakov a pedagógov ZUŠ veľký význam. Ponúka nielen možnosť prezentácie pred publikom, ale hlavne možnosť zdravej konfrontácie či motivácie do ďalšej činnosti. Nie je tajomstvom, že veľa talentovaných spevákov a muzikantov pôsobiacich na slovenskej či zahraničnej hudobnej scéne dostalo svoje hudobné základy práve na základných umeleckých školách východného Slovenska.

ZUŠ MICHALOVCE