Zápas hviezd
1.2.2019

zapas.jpg

Na našom zimnom štadióne sa 19. januára uskutočnil Zápas hviezd. Na ľade sa stretli najväčšie osobnosti St. Nicolaus 1. hokejovej ligy, hráči do 23 rokov a hostiteľský tím HK Dukla Ingema Michalovce.

Každé mužstvo malo k dispozícii dvanásť korčuliarov a jedného brankára. Tri celky si medzi sebou zmerali sily vo formáte 4 na 4 v pätnásťminútových zápasoch pretkaných atraktívnymi súťažami zručností. Samotný Zápas hviezd so začiatkom o 17.00 hod. mal tradične dlhšie prestávky medzi jednotlivými súbojmi pre atraktívne súťaže zručností a program pre divákov. Počas celej akcie fanúšikov bavil moderátor Európy 2 Dennis Bartalský.

Novinkou bola divácka fanzóna s umelým ihriskom, ktorá otvorila svoje brány pred OC Zemplín. Fanúšikovia si mohli zmerať hokejové zručnosti s Richardom Šechným a vyhrať atraktívne ceny. V sobotu bol vo fanzóne naplánovaný hokejový súboj kapitánov Jána Tabačeka, Kroniho Musliu a Mareka Kolbu, po ktorom nasledovala autogramiáda všetkých hokejistov v OC Zemplín.

Otváracie formácie všetkých mužstiev určili diváci v hlasovaní na stránke www.stnliga.sk. Do výberu Hviezd si vybrali štyroch útočníkov: Františka Poliačeka, Sergeja Babynetsa, Ondreja Vala a Mareka Nagya. Vo výbere Nádejí bol zástupca každého prvoligového klubu, fanúšikovia zvolili otváraciu štvoricu v zostave Adam Paulíny, Dominik Laššo, Miroslav Olejník a Lukáš Hamráček. Elitná formácia Michaloviec mala zloženie Marek Kolba, Lukáš Toma, Mário Róth a Jakub Linet.

Víťazmi exhibície Zápas hviezd St. Nicolaus I. hokejovej ligy sa stali hráči domáceho tímu, ktorí turnaj odohrali v retrodresoch VTJ Michalovce. Majster ligy zvíťazil v oboch svojich dueloch, keď Nádeje ligy zdolal 3:1 a nad Hviezdami ligy zvíťazil 6:3. Tretie stretnutie podujatia medzi Nádejami a Hviezdami sa skončilo remízou 3:3.