Súťaž vo vystreľovaní zátok
3.1.2019

Netradičné ale  veselé zápolenie  ste mohli zažiť 31. decembra napoludnie na Námestí osloboditeľov pred budovu mestského úradu v Michalovciach.

Mesto Michalovce zorganizovalo súťaž vo vystreľovaní  zátky zo šumivého vína. Cieľom súťažiacich bolo vystreliť zátku do čo najväčšej vzdialenosti. Zúčastniť sa mohol každý záujemca, ktorý si doniesol  fľašu originálneho balenia šampanského s obsahom 0,7 l.

Súťaž má každoročne u  Michalovčanov veľký ohlas a rok čo rok máme  vyšší počet nielen divákov, ale aj súťažiacich. V ostatných troch rokoch sme dokonca privítali vždy aj zahraničných pretekárov. Zaujímavosťou a zároveň výzvou je, že rekord súťaže je ešte z roku 2005, kedy Pavol Tóth vystrelil svoju zátku zo šumivého moku do vzdialenosti 31metrov. Odvtedy sa tento rekord nepodarilo nikomu prekonať.

Pred mestským úradom sa na štart postavilo 62 súťažiacich. Víťazom sa stal Radek Milión z Českej republiky, ktorý tu bol na návšteve a jeho zátka dopadla do vzdialenosti 27,15 m. Na druhom mieste sa umiestnil Marián Karšňák výkonom 25,7 m a tretí skončil Ladislav Bujdoš výkonom 24,1 m.

Na štart sa postavilo 14 žien. Medzi ženami bola prvá Naďa Jurková, ktorej zátka dopadla do vzdialenosti 20,95 m.

Pre víťaza bola pripravená zaujímavá cena, ale naprázdno neodišiel nikto, lebo darček bol nachystaný pre každého súťažiaceho.