Spolupráca s materskými školami
10. 4. 2019

9 - Spolupráca s materskými školami (2).jpg

Na Základnej škole Pavla Horova v Michalovciach sa v marci konal veľmi vydarený projekt na základe každoročnej spolupráce s materskými školami.

Zúčastnili sa ho tieto materské školy: MŠ na Ulici Fraňa Kráľa, MŠ na Ulici Komenského, MŠ, Ulica Masarykova a Cirkevná materská škola sv. Terezky.
V úvode každého dňa zástupkyňa riaditeľa školy Ingrid Balogová privítala všetkých predškolákov. Žiaci     3. A si s triednou učiteľkou Zuzanou Gajdošovou a pani vychovávateľkou Máriou Kráľovou pripravili krásne divadielko z rozprávky O dvanástich mesiačikoch. Žiaci boli po každom odohraní obdarení neutíchajúcim potleskom.
Po veľmi pútavej rozprávke sa predškoláci na chvíľu stali súčasťou tejto rozprávky. V lesíku stretli mesiačikov, sediacich pri ohníku, ktorým pomohli zaujímavými pokusmi vykúzliť jar a roztopiť všetky ľady, pootvárať v lete kvietky a urobiť jesennú hmlu. Predškolákom pomáhali pani učiteľky Ondičová, Karoľová, Hrdinská. Deti hravo zvládali aj pohybovo-matematické úlohy, ktoré si pre ne pripravili lesné víly – pani učiteľky Hospodárová a Orenčáková.
Na záver stretnutia každý predškolák dostal na pamiatku krásnu magnetku a odchádzal s veľmi peknými zážitkami.

Mgr. Zuzana Gajdošová