Pravda o hospodárení Michaloviec
12.2.2018

Pravda o hospodárení Michaloviec – mesto je v dobrom stave

Je volebný rok, a ako to už býva zvykom, opäť sa objavujú takzvané zaručené informácie o Michalovciach, ktoré opozícia šíri po meste. Najmä na stránkach internetových novín, ale aj z tlačovín michalovských  aktivistov od matovičovcov sa  môžeme dočítať  hrôzostrašné scenáre, že sme vraj druhé najzadlženejšie mesto na Slovensku. Tieto články navodzujú dojem,  že všetko je  zlé.  Ich autori ich radi šíria medzi ľudí bez akéhokoľvek overenia skutočného stavu. Skutočný stav im totiž nevyhovuje.


Lož, ktorú šíria po meste je, že Michalovce sú druhé najzadlženejšie mesto na Slovensku a zle hospodári.
Nie je to pravda!

Mesto je v dobrom finančnom stave a stačí si kliknúť na stránku INEKO.sk a uvidíte, že z maximálne možných 6 bodov majú Michalovce 4,9 bodu.  Michalovce nie sú ani medzi prvou 50kou miest s najhorším finančným stavom. Mesto hospodári dobre, buduje, opravuje a slúži svojim občanom s využitím rôznych zdrojov financovania, pričom aj úver je riadnym zdrojom financovania.

Napokon presvedčiť sa môžete tu: http://www.hospodarenieobci.sk/

Opozícia a takzvaní aktivisti by si samozrejme želali, aby mesto nič nebudovalo, aby sa v meste nič nedialo. Preto by boli radšej, aby mesto nemalo ani euro úveru, aby mohli povedať, že mesto je mŕtve. Ale opak je pravdou. Úvery čerpáme preto, aby sme tieto peniaze mohli investovať do zlepšenia mesta. Odkiaľ by sme inak mohli mať financie napríklad  na rekonštrukciu ciest a chodníkov a množstva iných investícií?

V meste máme 80 km mestských ciest a  130 km chodníkov – tieto upravujeme v ucelených celkoch po sídliskách. Máme hotové celé Sídlisko východ, takmer celé je urobené aj Sídlisko juh a v tomto roku začíname s rekonštrukciou Sídliska západ. Popritom rekonštruujeme aj chodníky a cesty v častiach individuálnej bytovej výstavby. Vieme, že opozícii vyhovuje čím horšie, tým lepšie, ale sklameme ich. Mesto bude pokračovať v týchto investíciách aj naďalej.

Na investičné aktivity využívame samozrejme aj eurofondy. Mimochodom, tu si môžete pozrieť všetky projekty, ktoré sme zrealizovali za posledné obdobie z cudzích zdrojov.

http://www.michalovce.sk/sk/clanok/zrealizovane-investicne-projekty

A popri tom všetkom, viete o tom, že mesto sa nám darí zveľaďovať bez toho, aby sme museli zvyšovať dane? Pred desiatimi rokmi som jasne povedal, že mesto nebude ľuďom zvyšovať dane a tento sľub držíme. Akú cestu ponúka takzvaná opozícia? V meste nič nevybudovať? Zvýšiť ľuďom dane?

Pravda je teda taká, že Michalovce sú v dobrom finančnom stave a získané zdroje investujú na zlepšovanie mesta. Áno, sú mestá na Slovensku, ktoré majú minimálne úvery, ale väčšinou je pravda aj to, že sa v nich ani nič nerobí a nezlepšuje. A touto cestou my v Michalovciach určite nechceme ísť.

Viliam Zahorčák