Nové ihrisko na Námestí osloboditeľov
28.6.2018

20180629_131000.jpg

Na základe mnohých žiadostí mamičiek s detičkami, ktorí využívajú ihrisko pre malé deti na Námestí slobody, sme z dôvodu jeho vysokej návštevnosti vytvorili podobné ihrisko aj na Námestí osloboditeľov.

Vzhľadom na vybraný priestor sme zvolili pryžové zvieratká – mačičku, slona a lienku. Súčasťou plochy je aj skákacia „škôlka“ a hríbiky. Zvieratká aj dopadová vrstva je vytvorená zo špeciálneho elastického vodopriepustného povrchu - liatej gumy, ktorý je vyrábaný ako špeciálny povrch pre tlmenie nárazov. Podkladová elastická vrstva rešpektuje normy bezpečných dopadových plôch okolo jednotlivých prvkov. Ihrisko je určené pre deti od 2 do 8 rokov. Ihrisko realizovala firma 3D program s.r.o. s nákladmi 17 435,45 € a 1 000 € stojí príprava podložia.

Žiadame jeho užívateľov, aby rešpektovali prevádzkový poriadok, umiestnený v blízskosti ihriska. Prosíme mamičky, aby na plochu nechodili v ihličkách a deti, aby sa s kolieskovými korčuľami a kolobežkami vyhli ploche, ktorá je vytvorená pre bezpečnosť ich mladších rovesníkov.