Michalovský pole dance ide do Barcelony
19. 8. 2019

Pole dance je moderná športovo tanečná disciplína, ktorá v sebe kombinuje prvky gymnastiky, baletu, akrobacie, moderného tanca a mnohých ďalších tanečných štýlov. Precvičuje sa na vertikálnej tyči. Tento výnimočný šport sa dostal do Michaloviec prostredníctvom štúdia Fly-hi pole.

Je to prvé a zatiaľ jediné tanečno-športové štúdio svojho druhu v regióne Zemplín. V roku 2017 ho otvorila Natália Butalová a priťahuje priaznivcov z celého okolia. „ V štúdiu máme pole dancerky z okolitých miest ako Trebišov, Vranov, Humenné, Sečovce a dokonca aj Snina. Som rada, že som štúdio otvorila práve v Michalovciach. Michalovce ponúkajú skvelé prostredie pre rozvoj tohto športu“.
Tento rok Natália Butalová spolu so svojou zverenkyňou, Katarínou Ondočíkovou, zožali na Majstrovstvách Slovenska v pole dance krásny úspech. Natália vyhrala 3. miesto v kategórií Women Professional a Katarína získala 1. miesto v kategórií Masters. Vďaka týmto úspechom dostali možnosť zúčastniť sa prestížnej súťaže Pole Arnold Spain, ktorá sa koná v Španielsku, pod záštitou Arnolda Schwarzeneggera. Túto šancu sa chystajú využiť, chcú v Barcelone reprezentovať našu krajinu a mesto a dosiahnuť úspech európskej úrovne. „S Katkou sa na to intenzívne pripravujeme. Veríme, že z Barcelony prinesieme ďalšie úspechy pre naše Európske mesto športu.“ skonštatovala Natália Butalová.
Na pôde mestského úradu športovkyne prijal aj primátor mesta, zablahoželal im k ich úspechom a zaželal im veľa šťastia na blížiacej sa súťaži v Barcelone.

Natália Butalová