Michalovce dostali vzácny dar
11.5.2018

Michalovce dostali vzácny dar (5).JPG

Primátor mesta Michalovce Viliam Zahorčák prijal v piatok 4. mája na pôde Mestského úradu v Michalovciach michalovského fotografa Ľudovíta Földyho. Dôvodom jeho návštevy bola vzácna kniha umeleckého charakteru, ktorú odovzdal primátorovi mesta. Spolupráca s týmto fotografom nie je pre naše mesto novinkou.
V rámci minuloročného projektu cezhraničnej spolupráce Ľudovít Földy vytvoril pre mesto Michalovce publikáciu umeleckých fotografií.
Ako nám sám povedal: „Minulý rok sa nám podarilo ukončiť veľmi kvalitný projekt cezhraničnej spolupráce. Tento projekt dopadol veľmi dobre a na základe ohlasov a aj na základe toho, že vzniklo veľmi veľa kvalitného materiálu, bola vydaná kniha, ktorá patrila medzi jeden z finálnych produktov projektu . Jej názov je Od Michaloviec po Užhorod. Bola by škoda tento materiál neukázať verejnosti. Vytvorili sme dielko, ktoré nemá za úlohu učebnicovým alebo pohľadnicovým spôsobom podať tvár mesta Michalovce, ale trošku ho aj poľudštiť. Na Slovensku je to rarita a som rád, že ju máme práve v Michalovciach.“
Kniha vznikla pomocou všetkých dostupných technológií, ktoré v súčasnej dobe existujú. Jej veľkosť je 30x40 cm, je v teľacej koži a vnútro tvorí 30 strán. Strany a samotné fotografie sú vyrobené mokrou technológiou. Samotný výrobca na ňu dáva záruku 100 rokov. Táto vzácna kniha je robená ručne, strany a hrany listov sú pozlátené 24 karátovým zlatom.
Veľmi príjemným bonusom je, že knihu vyrobila slovenská firma. Firma Foto Antal z Fiľakova sa môže popýšiť aj tým, že obdobnú knihu vyrobili pre prezidenta Andreja Kisku, ktorý ju odovzdal ako dar pápežovi Františkovi.

rr