Mestská športová olympiáda MŠ 2018
13.6.2018

V stredu, 6.6.2018, si zmeralo svoje sily 36 malých športovcov na XVII. ročníku Mestskej športovej olympiády  materských škôl. Konala sa v areály XIII. MŠ Michalovce, Okružná 19, ktorá vytvorila príjemné športové prostredie pre všetkých účastníkov.

Slávnostného otváracieho ceremoniálu sa zúčastnil aj primátor nášho mesta, p. Viliam Zahorčák. Olympijský oheň zapálil náš vzácny hosť – reprezentant SR v ľadovom hokeji, Samuel Solenský, ktorý reprezentuje našu krajinu v USA. Po olympijskej hymne a sľuboch športovcov a rozhodcov sa to všetko začalo. Deti súťažili v 5 športových disciplínach – beh na 20 metrov, slalomový beh, preskoky cez jednoduché kruhy, hod kriketovou loptičkou a slalom na kolobežkách. Každú MŠ zastupovali 4 deti – 2 chlapci a 2 dievčatá.
Ten najvzácnejší titul a putovný pohár si odniesli športovci z II.MŠ. F. Kráľa 78. Druhé miesto získala IV.MŠ. Školská 5 a tretie miesto  zostalo doma, v XIII.MŠ. Okružná 19.
Víťazov zdobili medaily, ale vyhrali všetci. Veď šport je prirodzenou súčasťou detského sveta a je úžasné vidieť detskú radosť, energiu a chuť súťažiť. Nuž – športu zdar!

Kolektív XIII.MŠ