Mesto vo vrecku
11.12.2018

Mobilná aplikácia Mesto vo vrecku – ďalší spôsob komunikácie s našim mestom

Určite sa Vám stalo, že ste vo Vašom okolí narazili na nejakú závadu a nevedeli ste na koho sa obrátiť. Radi by sme vás informovali o možnosti využitia nového komunikačného nástroja, prostredníctvom ktorého sa môžete na mesto obracať so svojimi postrehmi, pripomienkami, resp. sťažnosťami.

Nový, rýchly a efektívny spôsob komunikácie

Okrem klasických spôsobov komunikácie či formulára Otázky, podnety na stránke mesta  môžete odteraz využiť aj rýchlu, efektívnu a jednoducho využiteľnú mobilnú aplikáciu Mesto vo vrecku. Ide o mobilnú aplikáciu, ktorá je určená pre ľudí, ktorým záleží na tom, čo sa deje v ich okolí.

Aplikácia je bezplatná, jednoduchá na používanie a primárne slúži na nahlasovanie podnetov napr. ohľadom stavu mestskej zelene, výskytu nelegálnych skládok, znečistenia vodných tokov. Nahlasovať možno tiež závady na cestách a chodníkoch, poruchy verejného osvetlenia, výskyt túlavých zvierat a pod.

Ako aplikácia Mesto vo vrecku funguje?

  • Stiahnite si aplikáciu (dostupná bezplatne pre Android, aj pre iOS.), alebo jednoducho stačí podľa názvu Mesto vo vrecku vyhľadať ju v „obchode mobilných aplikácií“ a hneď nainštalovať.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lomtec.esmao.cityInPocket
https://itunes.apple.com/sk/app/mesto-vo-vrecku/id1439550349?l=sk&mt=8

  • Vyberte kategóriu svojho podnetu
  • Urobte snímku svojim mobilom
  • Pridajte krátky popis
  • Odošlite podnet

Čo sa deje s vašim podnetom?

Podnet, ktorý nám prostredníctvom mobilnej aplikácie Mesto vo vrecku zašlete nám bude na základe uvedených GPS údajov z miesta podnetu automaticky doručený do nášho informačného systému ESMAO, ktorý aktívne používame na správu a riadenie elektronických služieb. Podnet sa automaticky dostane na spracovanie konkrétnej organizačnej zložke, konkrétnemu referentovi.

Svoje podnety môžete prostredníctvom aplikácie Mesto vo vrecku posielať aj anonymne. Ak však chcete byť o stave riešenia zaslaného podnetu informovaní, je potrebné, aby ste uviedli aj svoje kontaktné údaje.

Stiahnite si aplikáciu Mesto vo vrecku a pomôžte nám prispieť k vyriešeniu problémov vo vašom okolí. Aplikácia Mesto vo vrecku bude v blízkej budúcnosti rozšírená aj o ďalšie funkcie, ktoré vám umožnia byť v ešte užšom kontakte so svojim mestom.

Viac informácii o mobilnej aplikácii Mesto vo vrecku nájdete cez odkaz na stránke elektronických služieb mesta Michalovce - https://michalovce.esmao.sk/

Ďalsie informácie v letákoch:  Ako to funguje  Vybrané podnety