ITF Slovakiatour 2019
1.2.2019

ITF Slovakia tour 1.jpg

V poradí už 25. ročník veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour priniesol aj tento rok širokú ponuku cestovateľských tipov. Aj naše mesto sa predstavilo ako turisticky atraktívna destinácia.

Veľtrh ITF Slovakiatour sa konal v Inchebe od 24. do 27. januára. Návštevníkom ponúkol atraktívne informácie o Slovensku a zahraničí prostredníctvom 350 vystavovateľov z 20 krajín na ploche 17 000 m2. Na veľtrhu mali zastúpenie všetky slovenské kraje, ale aj menšie regióny Oravy, Nového Tekova či Terchovej. 

Vďaka prezentácii rôznych krajín, regiónov, turistických organizácií a cestovných kancelárií si prišli na svoje všetci tí, ktorých lákajú nepoznané krásy Slovenska i vzdialenej exotiky. Bohatý výber ponúkol miesta, ktoré sa oplatí vidieť: od prírodných krás, cez kultúrne a historické pamiatky až po tipy na ubytovanie, kulinárske špeciality, možnosti voľnočasových aktivít, turistiky či športu. 

ITF Slovakiatour priniesol tipy na jednodňové výlety, ale aj viacdňové zimné či letné dovolenky. Okrem Slovenska a Českej republiky sa na veľtrhu predstavila aj Bosna a Hercegovina, Cyprus, Čierna Hora, Čína, Dominikánska republika, Grécko, Chorvátsko, Indonézia, Irán, Keňa, Kuba, Maďarsko, Maroko, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Srbsko, Taliansko. Medzi tipmi na tento rok našli návštevníci Faerské ostrovy, Špicbergy, Kirgizsko, Cameronskú vysočinu či najkrajší taliansky ostrov Palmarola.

Súčasťou veľtrhu ITF Slovakiatour a gastronómie Danubius Gastro bola aj výstava poľovníctva a rybárstva, kde na ploche 36 000 m2 sa predstavilo 774 vystavovateľov z 25 krajín. Podujatie navštívilo 72 388 návštevníkov.

Mesto Michalovce sa predstavilo ako Európske mesto športu 2019, vďaka ktorému budú pre návštevníka ponúknuté väčšie možnosti na šport, relax a oddych. Prezentácia bola zameraná taktiež na kultúrne, prírodné pamiatky, spoločenské aktivity a aktuálne ponuky turistických produktov. Súčasťou výstavy bolo oficiálne zverejnenie výsledkov architektonickej súťaže Promenáda na Zemplínskej šírave, turistické novinky v Košickom regióne, aktivity spojené s majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji. Návštevníci výstavy mali jedinečnú možnosť získať ucelené informácie o destinácii dolný Zemplín.

Iveta Pazičová