#Giving Tuesday
5. 11. 2019

Myšlienka #Giving Tuesday je dokonale jednoduchá. Odkiaľ pochádza a aké je jej posolstvo?

Datoval sa rok 2012. V Amerike vrcholili prípravy na Black Friday a Cyber Monday. Dva dni, počas ktorých sa v celej spoločnosti spustí ošiaľ z nakupovania akciových tovarov a zaháji sezóna vianočných nákupov. A práve vtedy začala uznávaná newyorská kultúrna inštitúcia 92nd Street Y v ostrom kontraste propagovať nápad #GivingTuesday – „darovaciehoutorka“.

Jednoduchá, teda krásna

Myšlienka, s ktorou prišiel riaditeľ Henry Timms, bola veľmi jednoduchá. Po dňoch nákupného šialenstva by malo prísť niečo iné, opak. Niečo na šírenie dobra a na propagovanie nezištného dávania a obdarovávania. Kohokoľvek, kdekoľvek, akokoľvek. Prosté posolstvo sa rozšírilo rýchlosťou blesku.

Myšlienka #GivingTuesday - sviatok štedrosti, darovania a dobrovoľníctva sa uchytila aj na Slovensku. Len za posledné 2 roky sa v našej republike vyzbieralo viac ako 103 000 eur, vyše 12 ton oblečenia a iné potrebné vecí, boli venované nespočetné dobrovoľnícke hodiny a dobré skutky.

V roku 2019 bude „darovaciutorok“ dňa 3.12.2019. Aj my v Michalovciach chceme byť pri tom!

Ľudia pomáhajú radi. Treba im len dať šancu. Nezabudnite, najbližšia príležitosť (posledná v tomto roku)  bude už na Giving Tuesday, 3. decembra 2019!

Pokračovanie nabudúce