FC Barcelona víťazom Michalovce Cup 2019
19.8.2019

Vo finále šiesteho ročníka futbalového turnaja dorastencov Michalovce Cup sa stretli obidva španielske tímy. Vyhral FC Barcelona, ktorý porazil FC Sevilla 2:0 a nadviazal tak na dve posledné víťazstvá svojho najväčšieho rivala Realu Madrid. Tretiu priečku si vybojoval po výhre 1:0 nad Legia Varšava grécky Olympiakos Pírues, piaty skončili domáci hráči MFK Zemplín Michalovce, ktorí zdolali Dunajskú Stredu 2:1. V závere turnaja organizátori vyhlásili aj najlepšieho brankára, strelca a hráča turnaja. Ceny pre najlepších odovzdali organizátori turnaja a primátor mesta Viliam Zahorčák.

Konečné poradie teda vyzeralo nasledovne: na stupienky víťazov sa postavili hráči FC Barcelona, za ním nasledoval FC Sevilla a tretí skončil Olympiakos Pireus. Štvrté miesto obsadili futbalisti KP Legia Varšava, piatu priečku si vybojoval domáci MFK Zemplín a rebríček uzavreli hráči FC DAC Dunajská Streda.
Účastníkov turnaja prijal v stredu 7. augusta aj primátor mesta Viliam Zahorčák. Privítal futbalistov v našom meste a poprial im veľa nielen športových úspechov, ale aj príjemných zážitkov počas pobytu v Michalovciach.