Demokratické praktiky pána Kaplana
11.5.2018

Na poslednom rokovaní zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja sa svojsky prezentoval tzv. občiansky aktivista z Michaloviec Milan Kaplan. Všetkým ukázal, čo je to túžba po funkcionárskych stoličkách.

Tento  „bojovník“ za demokraciu sa už dávnejšie rozhodol, že spasí školstvo v Michalovciach tým, že ho ovládne a pretvorí na svoj zvrátený spôsob. Prostredníctvom predsedu ich poslaneckého klubu na KSK sa navrhoval za predsedu školskej komisie. Na školstvo má presne tri kvalifikácie. Bol žiakom (1), študentom (2) a vie, že školy existujú (3).  A okrem toho si myslí, že byť asistentom poslanca NR SR stačí ako kvalifikácia pomaly na ministra školstva. Riadiace skúsenosti v školstve nie sú pre Kaplana nijako dôležité. To však u všetkých nekompetentných matovičovcov vlastne ani neprekvapuje.

Kaplanovi jeho zámer stať sa predsedom školskej komisie nevyšiel, pretože aspoň časť poslancov KSK má zdravý rozum. Tak vyskúšal iný trik. Predviedol zrejme slovenský rekord v počte nominácií samého seba za člena školských rád v Michalovciach, Strážskom a vo Veľkých Kapušanoch. Zatiaľ, čo ostatní poslanci sa nominovali raz alebo dvakrát do školských rád, Kaplan to urobil hneď šesťkrát. Asi v zmysle, že jeho „odborné“ skúsenosti potrebujú všade.

A na záver rada pre riaditeľov stredných škôl v okrese. Mali by ste poďakovať všetkým poslancom KSK, ktorí nedopustili to, aby ste až v šiestich (áno ešte raz: až do šiestich rád škôl sa chcel dostať ) školách mali tohto „experta“ na všetko.
Boh ochraňuj naše školy pred odborníkmi ako Kaplan a jeho tieňový minister.

J. Cibereová, E. Ďurovčík, F. Farkaš, P. Kuchta, J. Mihalečko, V. Zahorčák