Basketbalový kemp aj s našimi hráčmi
7.8.2018

IMG_20180726_162229.jpg

Už po siedmy krát sa basketbalového kempu v Srbsku zúčastnili hráči a tréneri 1.BK Michalovce. Kemp je pomenovaný podľa Profesora Aleksandra Nikolića. Kemp je špecifický tím, že slúži nielen pre hráčov ale aj pre trénerov, keď mladí tréneri môžu zbierať obrovské skúsenosti od trénerských velikánov, ktoré v kempe pôsobia. Kvalitný medzinárodný kemp absolvovali chlapci od 18.7.-28.7.2018 v meste Zlatibor.

V danom termíne športovalo v kempe okolo 100 detí. Chlapcom poslúžil ako začiatok letnej prípravy pred novou sezónou. Tento rok vyrazila s Michaloviec početná skupiny s trénerom Lukášom Jägerom a trinástimi hráčmi. Osem chlapcov z juniorského družstva a päť z kategórie starších žiakov. Kým náš tréner nadobúdal cenné tréningové poznatky chlapci sa počas celého kempu venovali zdokonaľovaniu nielen individuálnej techniky. Veľký priestor bol venovaný aj hre 1:1 v rôznych situáciách. Pozitívom bolo že sa mohli porovnať a zasúťažiť si aj s chlapcami zo Srbska, Ruska, Francúzska i Kosova.

O tom že sa nestratili ani naši hráči, svedčí niekoľko individuálnych ocenení odovzdaných na záverečnom ceremoniály. Martin Pirkovský vyhral celkovo prvé miesto v hre 1:1. Výborne si počínal aj Matúš Lustig keď obsadil druhé miesto v trojkovej streľbe aj v trestných hodoch. V žiakoch sa vo svojich kategóriách v hre 1:1 darilo bratom Adamovi i Dávidovi Bujdošovi, keď zhodne obsadili druhé miesta.  Ďalšie fotografie a videá z tréningov a zápasov si môžete pozrieť na našom webe www.1bkmi.sk.

1.BK Michalovce